اگر شما هم به دنبال ارتودنسی ارزان هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ارتودنسی ارزان

تعیین میزان هزینه ارتودنسی دندان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به طور کلی می توان گفت هزینه ارتودنسی دندان برای بزرگسالان می تواند بین ۴۸۰۰ تا ۷۱۳۰ دلار باشد.

همانطور که می دانید ارتودنسی یکی از روش‌های درمانی است که به بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های مربوط به دندان و دهان کمک می کند. همچنین در انتها یک لبخند زیبا را به شما ارائه می کند.

روش های مختلفی برای پیدا کردن ارتودنسی ارزان و مقرون به صرفه برای بزرگسالان وجود دارد. همانطور که در ابتدا گفتیم درمان به عوامل مختلفی هم بستگی دارد که عبارتند از:

 • تغییرات دندان و فک ها
 • موقعیت مکانی فرد
 • تحت پوشش قرار دادن بیمه
 • شدت مشکل
 • سن بیمار

قبل از اینکه به روش های مختلف ارتودنسی ارزان قیمت برای بزرگسالان بپردازیم، چند توضیح کوتاه و مختصر راجع به ارتودنسی دندان به شما ارائه می کنیم.

تعریف کلی ارتودنسی

ارتودونسی ارزان

ارتودونسی ارزان

ارتودنسی می تواند مشکلات و ناهنجاری های بسیاری را در دندان و فک درمان کند. این مشکلات می توانند علاوه بر تاثیر بر زیبایی ظاهری فرد، درد در ناحیه فک و دندان، مشکل در بلع، مشکل در جویدن و … را ایجاد کنند.

ارتودنسی دندان به دو نوع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک تقسیم می شود. تمام انواع ارتودنسی دندان نسبت به جنس، کارایی و … قیمت های مختلف مربوط به خودشان را دارند که افراد پس از معاینه توسط پزشک ارتودنسی، برایشان تجویز می شود که کدام نوع می تواند برای درمان آن ها کارساز باشد.

روش های درمان ارتودنسی ارزان

چند روش مختلف برای درمان ناهنجاری های دندان وجود دارد که مقرون به صرفه می باشد در ادامه به آنها می پردازیم.

 • ارتودنسی سنتی

ارتودونسی ارزان

ارتودونسی ارزان

برای ارتودنسی ارزان به سمت نوع درمان سنتی بروید. ارتودنسی سنتی یا بریس های فلزی معمولاً کم‌هزینه‌ترین گزینه در مقایسه با انواع متحرک و یا بریس های زبانی در ارتودنسی هستند و به طور موثر، اکثر مسائل ارتودنسی را اصلاح میکنند.

اگرچه بریس های سنتی اصلاً جذاب نیستند؛ اما اکنون در مدل های مختلفی عرضه می شوند که جنس های مختلفی هم دارند که عبارتند از:

 • استیل
 • سرامیک به رنگ دندان
 • سرامیک رنگ طلایی
 • فلزی

بریس های فلزی سنتی که شامل تنظیمات مربوط به ارتودنسی هستند، معمولاً هر ۶ هفته یک بار عوض می‌شوند و قیمتشان از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیر است.

 • به کلینیک دانشکده ارتودنسی مراجعه کنید

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود شما ارتودنسی ارزان انجام دهید این است که به جای مراجعه به یک جراح متخصص ارتودنسی، به یک دانشکده دندانپزشکی مراجعه کنید. اکثر کشور ها این دانشکده ها را دارند که به بیماران سرویس می دهند و در روزهای خاصی برای عموم آزاد است. در این دانشگاه‌ها دانشجویان موظف هستند درمان‌های تحت نظارت را به عنوان بخشی از آموزش ارتودنسی خودشان روی بیماران واقعی انجام دهند.

همچنین برای تامین هزینه مواد و تجهیزات مورد استفاده، پایین ترین هزینه ها را برایتان در نظر می‌گیرند.

 • یک برنامه پرداخت بخواهید

اکثر کلینیک های ارتودنسی برنامه‌های پرداخت را برای بیماران بدون بیمه ارائه می دهند. به عنوان مثال بعضی از کلینیک ها با شرکت های تامین مالی شریک می شوند تا گزینه های پرداخت انعطاف پذیر را ارائه دهند، که هزینه کمتری نسبت به معمول دارند. شما می توانید از بین برنامه هایی که آنها به شما می دهند، یک برنامه قابل پرداخت مثلاً دو ساله را انتخاب کنید تا انجام درمان ارتودنسی برایتان مقون به صرفه تر باشد.

 چگونه می توان برای ارتودنسی بریس گرفت؟

ارتودونسی ارزان

ارتودونسی ارزان

نوع درمانی که پزشک ارتودنتیست شما برای شما توصیه می کند می تواند تفاوت خاصی در هزینه ایجاد کند. به عنوان مثال در حالی که بریس‌های سنتی ممکن است به طور کلی مقرون به صرفه تر باشند؛ اما برخی از بریس ها هم نیاز به مراجعه کمتر به مطب پزشک برای بررسی دارند که همین باعث می شود هزینه های شما کاهش یابد.

ارتودنتیست شما ممکن است تراز ارتودنسی های متحرک یا بریس های زبانی را برای شما توصیه کند که می‌تواند در هنگام درمان، ظاهر ظریف تر ایجاد کند؛ اما هزینه بالاتری هم دارد.

یکی از عامل های تاثیرگذار بر هزینه درمان ارتودنسی، میزان و شدت مشکل دندان بیمار است که باید اصلاح شود. بیمارانی که برای مدت زمان کوتاه تری به استفاده از ارتودنسی نیاز دارند، مسلماً هزینه کم تری را نسبت به افرادی که باید مدت زمان طولانی برای درمان از بریس استفاده کنند می پردازند.

انجمن ارتودنسی آمریکا بیان می‌کند که میانگین درمان بیماران در زمینه ارتودنسی ، کمتر از دو سال است؛ اما ممکن است تا سه سال هم زمان ببرد که شما هر ۶ هفته باید برای بررسی و یا تعویض به پزشک ارتودنتیست خود مراجعه کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید ارتودنسی ارزان نباید تنها هدف شما برای درمان باشد. شما باید مورد های مهم تری را هم باید در نظر بگیرید که برای شما بسیار ضروری است.

نکات مهم در رید ارتودنسی

 1. دندان های صاف تر می توانند لبخند را بهبود ببخشند و تمیز کردن و راحت است اصلاح گذشت .
 2. احتمال شکستگی
 3. رکود لثه
 4. سفت شدن
 5. درد فک
 6. مشکل در جویدن
 7. مشکل در بلع

تمام موارد اعلام شده در بالا، از مواردی هستند که باید برای شما اولویت بالاتری برای درمان ارتودنسی داشته باشند. همچنین متخصص ارتودنسی شما می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه درمانی منظم با طبق بودجه خودتان داشته باشید.

انجام دادن درمان ارتودنسی ارزان امکان پذیر است؟

ارتودونسی ارزان

ارتودونسی ارزان

اکثر افراد به دلیل کمبود سطح مالی این سوال را می پرسند که:

انجام دادن درمان ارتودنسی ارزان امکان پذیر است؟

همانور که می دانید هزینه های درمان ناهنجاری های دندان می‌تواند بسیار گیج کننده باشد. متاسفانه این به این دلیل است که اولاً هزینه‌ها بسیار بالا هستند و ثانیاً پزشکان مختلف، هزینه‌های متغیری را برای درمان ارتودنسی دندان برای بیماران در نظر می گیرند. درواقع قیمت ثابتی ندارد.

به طور متوسط بریس های سنتی که در ابتدا به شما توضیح داده شد حدود ۵ هزار و ۳۵۰ دلار قیمت دارند. شاید شما هم یکی از افرادی هستید که دندانتان نیاز به ترمیم و درمان دارد؛ اما با مشکل بودجه مواجه هستید.

باید گفت که هزینه کلی ارتودنسی ها به عوامل مختلفی بستگی دارند که باید به آن ها توجه کنید. بزرگترین عواملی که می‌تواند تعیین کننده هزینه درمان ارتودنسی دندان شما باشند عبارتند از:

 • سن شما
 • طرح بیمه
 • مشکلات دندانی
 • طول دوره درمان
 • نوع بریس هایی که انتخاب می کنید .

البته ممکن است متخصص ارتودنسی شما تصمیم بگیرد که شما کاندید مناسبی برای کدام نوع برس هستید و شما مسلماً نمی توانید همان بریسی را که انتخاب کرده اید برای درمان تان در نظر گرفته شود.