جهت اشنایی با ارتودنسی دو دندان جلو ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دو دندان جلو شما کج شده است و یا به حالت خرگوشی در آمده است، بهتر است برای حل این معضل از بهترین و سودمند ترین روش برای درمان ارتودنسی استفاده کنید. خوشبختانه پیشرفت فناوری و ورود روش های به روز به صنعت دندانپزشکی، با تغییرات اساسی همراه بوده است و درمان ارتودنسی به شیوه های متفاوت برای رفع مشکلاتی کوچک و بزرگ دندان و فک استفاده می شود. درمان ارتودنسی به دندان های فک جلو این امکان را می دهد که تا شما از شیوه های مناسبی برای مشکلات فک و دندان استفاده شود.

ارتودنسی دو دندان جلو

ارتودنسی دو دندان جلو

بعضی از بیماران تصور می کنند که ارتودنسی دندان برای کسانی می باشد که از ارتودنسی تمامی دندان ها رنج می برند ولی ارتودنسی دو دندان جلو این آن را رد می کند و معتقد است که اگر فقط بعضی از دندان های شما نامنظم باشد دکتر متخصص می تواند بدون جابجایی سایر دندان ها، دو دندان جلو را درمان نماید. تعرفه ارتودنسی دو دندان جلو با در نظر گرفتن این که چه روشی درمانی برای افراد انتخاب می گردد و نیز پروسه درمانی، متغیر است.

دندان های جلویی به خصوص دو دندان جلو در فک بالا در زیبایی افراد بسیار موثر است. یک لبخند زیبا بسیار تحت تاثیر فرم دندان ها می باشد. زیرا در هنگام خندیدن و حتی لبخندن زدن توجه افراد به دندان های جلویی شما جلب می شود.

دلایل نیاز به ارتودنسی دو دندان جلو عبارت اند از:

  • مسئله زیبایی صورت که اهمیت فراوانی دارد. حتی مقداری انحراف در دندان ها تاثیر بسزایی بر روی لبخند و زیبایی افراد می گذارد.
  • از طرف دیگر وقتی که دو دندان جلویی شما کج باشد، در هنگام خوردن غذا فشار بسیاری به دندان ها وارد می گردد و به راحتی آسیب پذیر خواهد بود.
  • عدم ارتودنسی دو دندان جلو موجب می شود که انحراف موجود در دو دندان جلویی به سایر دندان ها فشار وارد کند و در نتیجه آن دندان ها نیز در معرض مشکل و ناهنجاری قرار خواهند گرفت.
  • کج بودن دو دندان جلو می تواند سلامتی دهان و دندان را به خطر اندازد و باعث پوسیدگی استخوان فک و دندان ها گردد.

براساس تحقیقات به دست آمده از ارتودنسی دندان، ثابت شده است که بیشتر اشخاصی که از مشکلات لثه رنج می برند و با معضلات دهان و دندان روبه رو هستند، یکی از دلایل آن تاثیر انحرافات دندان ها بر روی بافت استخوانی فک است.

اقدامات متخصص ارتودنسی دو دندان جلو قبل از شروع درمان

اگر شما برای درمان دو دندان جلو به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنید، ابتدا وی با استفاده از عکسبرداری از وضعیت دندان و فک افراد تشخیص می دهد که شیوه درمان انحراف دندان ها را به چه شکلی باید آغاز کند و همچنین دوره درمان را به صورت تقریبی معین می کند. همینطور اگر شیوه ای برای درمان دو دندان جلو وجود داشته باشد پیش از شروع درمان،  بیمار را آگاه خواهد کرد.

ارتودنسی دو دندان جلو

روش درمان ارتودنسی دندان جلو

از سیم های ارتودنسی متفاوتی مانند سیم های ثابت، سیم پشت دندانی یا لینگوال، اینویزالاین و سیم های خود باز شونده، در درمان ارتودنسی دندان جلو استفاده می شود. برخی متخصصان نیز از فیس ماسک و روش های ارتودنسی متحرک، در شرایط ویژه برای خردسالان انجام استفاده می کنند.

مدت زمان ارتودنسی دو دندان جلو

مدت زمان ارتودنسی در سن های متفاوت یکی از اصلی ترین عواملی است که در سلامت ارتودنسی دندان های افراد موثر است. مدت درمان با توجه به نوع و میزان مشکل دندانی فکی ایجاد شده، سن فرد مراجعه کننده، میزان همکاری بیمار با متخصص ارتودنسی و باید و نبایدهای آن، شرایط جسمانی فرد تحت درمان ارتودنسی، درآوردن یا درنیاوردن دندان ها و غیره متفاوت است؛ ولی به طور معمول مدت زمان درمان ارتودنسی در حدود بیست و چهار ماه بوده و احتمال دارد در برخی موارد، درمان تا چندین سال به طول بیانجامد.

علت تفاوت مدت زمان ارتودنسی دو دندان جلو

آشنایی با این موارد می تواند به فرد کمک نماید تا در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به عمل، با شیوه ارتودنسی دندان، به اهداف اصلی خود که داشتن فک و دندان های منظم، زیبا و مرتب است دست پیدا کند. مدت زمان ارتودنسی دندان با توجه به نوع و میزان مشکل فک، سن بیمار، همکاری بیمار، شرایط جسمانی، کشیدن و یا نکشیدن دندان ها و سایر موارد مختلف است؛ ولی به طور معمول مدت زمان ارتودنسی در حدود دو سال است و احتمال دارد در برخی موارد درمان تا چندین سال طول بکشد و در این مدت به صورت متوسط بیماران هر سه تا هفت هفته یکبار معاینه می شوند.

ارتودنسی دو دندان جلو

حدود قیمت ارتودنسی

عوامل بسیاری بر روی ارتودنسی دندان ها تاثیر می گذارند. عواملی مانند سن بیمار، میزان انحراف دندان ها، مسیر انحراف دندان و میزان قوس دندان بر روی ارتودنسی دندان های بیمار و روش های درمانی تاثیر بسزایی دارد. جراحی ارتودنسی فک، هزینه بسیار بیشتری نسبت به روش های درمانی دارد و هزینه بسیاری را متحمل بیمار خواهد کرد. زیرا در این بازه بیمار به مدت یک سال ونیم تا 2 سال باید سیم های ارتودنسی را شبانه روز در دهان داشته باشد.

 

انتخاب متخصص ارتودنسی ماهر

انتخاب یک متخصص ارتودنسی ماهر کاردشواری است. به دلیل اهمیت دو دندان جلو بر سلامت و زیبایی چهره افراد، باید در انتخاب متخصص ارتودنسی از اطرافیان مشورت گرفت و با مراجعه به وبسایت های مختلف از تجربه کاری متخصصین اطلاع پیدا کرد. همینطور در انجام پروسه ی درمانی، متخصص ارتودنسی نقش بسزایی در افزایش و یا کاهش هزینه های جاری دارد. اگر ارتودنسی دو دندان جلو به شکل صحیح انجام نشود و یا به شکل صحیح در دهان نصب نگردد، به بافت دهان آسیب وارد شده و موجب پارگی دندان ها می شود. این اتفاقات در طول درمان علاوه بر داشتن هزینه های جانبی، باعث استراس و اضطراب بیمار شده و می تواند سلامتی دهان و دندان بیمار را به خطر بیندازد. پس اگر قصد انجام ارتودنسی بی نقص را دارید بهتر است در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت کرده و از افراد باتجربه استفاده کنید.