دندان‌هایی زیبا و مرتب می‌توانند زیبایی ظاهر شما را دو چندان کنند و تحول بزرگی در ظاهر شما به وجود بیاورند. یک لبخند زیبا و جذاب، ابتدایی‌ترین نتیجه انجام ارتودنسی روی دندان‌ها است. با انجام ارتودنسی روی دندان‌ها، تغییرات دیگری هم ایجاد می‌شوند که می‌توانند ظاهر شما را زیباتر از قبل کنند. از جمله تغییراتی که با انجام ارتودنسی روی دندان‌ها در ظاهر شما ایجاد می‌شود، می‌توان به تغییر فرم لب‌ها، تغییر فرم بینی، جا به جا شدن فک‌ها و ایجاد تقارن در اجزای صورت اشاره کرد. به طور کلی با انجام ارتودنسی می‌توانید در چهره خود تناسب ایجاد کرده و صورتتان را جذاب‌تر کنید. همان طور که می دانید سلبریتی های زیادی هستند که برای زیباتر کردن چهره خود ارتودنسی انجام داده‌اند. شاید شما هم تحت تأثیر آن‌ها به انجام ارتودنسی روی دندان‌ هایتان علاقمند شده باشید و بخواهید درباره ارتودنسی سلبریتی ها یا نوعی از ارتودنسی که افراد مشهور بیشتر از آن استفاده می‌کنند، اطلاعاتی کسب کنید.

ارتودنسی سلبریتی ها

ارتودنسی سلبریتی ها

به احتمال زیاد همه شما با واژه لبخند هالیوودی آشنایی دارید. لبخند هالیوودی، همان لبخند جذاب، زیبا و سفیدی است که می‌تواند برای مخاطب بسیار جذاب و تحسین برانگیز باشد. همه افراد معروف با دندان‌هایی مرتب، منطم و بی نقص متولد نمی‌شوند. بسیاری از سلبریتی های معروف دنیا برای داشتن ظاهری جذاب‌تر، دست به انجام عمل‌های زیبایی مختلفی می‌زنند که یکی از آن‌ها انجام ارتودنسی روی دندان‌ها است. با توجه به این که ظاهر سلبریتی ها می‌تواند تاثیری زیادی بر میزان محبوبیت و شهرت آن‌ها داشته باشد، افراد معروف زیادی برای مرتب کردن دندان‌هایشان دست به انجام ارتودنسی می‌زنند و این ارتودنسی می‌تواند با ایجاد لبخند هالیوودی نقطه عطفی در تحول زندگی سلبریتی ها باشد.

 

سلبریتی ها بیشتر از چه نوع ارتودنسی‌هایی استفاده می‌کنند

سلبریتی ها و افراد معروف، تقریبا از مزایای درمان با تمام انواع ارتودنسی‌ها بهره می‌گیرند. آن‌ها ممکن است بسته به نوع مشکلات و ناهنجاری‌های فک و دندان‌های خود، از ارتودنسی‌هایی مانند ازتودنسی های فلزی، سرامیکی، لینگوال یا حتی ارتودنسی‌های اینویزیلاین استفاده کنند. شاید برای شما جالب باشید که بدانید افراد معروفی مانند کندال جنر، تام کروز، اما واتسون و… بخشی از شهرت افسانه‌ای خود را مدیون تغییراتی هستند که انجام ارتودنسی در چهره آن‌ها ایجاد کرده است. دو نوع از انواع ارتودنسی‌هایی که افراد مشهور بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، عبارت اند از ارتودنسی لینگوال که کمتر جلب توجه می‌کند و ارتودنسی اینویزیلاین که علاوه بر این که توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کند، همچنین یک درمان غیر ثابت و متحرک ارتودنسی محسوب می‌شود.

ارتودنسی سلبریتی ها

سلبرینی ها و ارتودنسی لینگوال

همان طور که گفته شد بریس های ارتودنسی لینگوال خیلی جلب توجه نمی‌کنند و ممکن است مخاطب حتی متوجه وجود آن‌ها در دهان بیمار نشود. علت این امر این است که بریس های ثابت لینگوال یا پشت دندانی، برخلاف ارتودنسی‌های فلزی و سرامیکی، در قسمت پشتی دندان‌ها کار گذاشته می‌شوند و در معرض دید مخاطب قرار ندارند. افراد معروف به خاطر شغل و حرفه کاریشان، ممکن است مایل به انجام این نوع ارتودنسی‌های نامرئی باشند؛ به علاوه با کمک ارتودنسی لینگوال می‌توان حتی شدیدترین مشکلات و ناهنجاری‌های دندانی را هم ترمیم و درمان کرد.

این نوع ارتودنسی ثابت و نامرئی، زیبایی ظاهر شما را به خطر نمی‌اندازد و توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کند؛ اما در عین حال هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند. این هزینه‌های زیاد، به علت مشکل بودن نصب بریس های ارتودنسی در قسمت پشتی دندان‌ها و سخت بودن ترمیم یا تعویض آن‌ها در صورت صدمه دیدن، است.

 

سلبریتی ها و ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی اینویزیلاین یا نامرئی یکی دیگر از انواع روش‌های انجام ارتودنسی است که بین سلبریتی ها محبوبیت زیادی داشته و بسیاری از افراد معروف از مزایای آن استفاده می‌کنند. ارتودنسی اینویزیلاین (invisalign) با کمک یک سری بریس ها یا پلاک‌های ارتودنسی شفاف انجام می‌شود؛ به همین دلیل هنگام حرف زدن یا خندیدن، مخاطب متوجه وجود آن‌ها در دهان شما نمی‌شود.

همچنین، بیمار می‌تواند موقع غذا خوردن یا در شرایط خاصی این بریس ها را به طور موقتی از دهان خود خارج کند. با وجود مزایای بسیار زیادی که ارتودنسی اینویزیلاین دارد؛ اما این نوع ارتودنسی برای همه بیماران مناسب نبوده و تنها بیمارانی که مشکلات و ناهنجاری‌های خفیف تا متوسط دندانی دارند، می‌توانند از این نوع ارتودنسی استفاده کنند. هزینه انجام ارتودنسی اینویزیلاین نسبت به سایر انواع ارتودنسی‌ها بسیار بالاتر و بیشتر است.

ارتودنسی سلبریتی ها

بیشتر بخوانید … ارتودنسی متحرک

کدام یک از افراد مشهور ارتودنسی انجام داده‌اند؟

تعداد کمی از افراد با لبخندهای جذاب و کشنده هالیوودی به دنیا می‌آیند و سایر افراد در طول زندگی خود ناهنجاری‌ها و مشکلات دندانی، هرچند کم و جزئی را تجربه می‌کنند. سلبریتی ها و افراد معروف هم از این قاعده مستثنا نیستند. برخی از سلبریتی های معروفی که لبخند زیبای خود را مدیون انجام ارتودنسی روی دندان‌هایشان هستند، عبارت اند از:

 • آنجلینا جولی
 • بریتنی اسپیرز
 • بیانسه
 • اما واتسون
 • کلویی کارداشیان
 • تام کروز
 • پرنس هری
 • درو بایمور
 • نائل هوران
 • داکوتا فنینگ
 • نیکلاس کیج
 • گوئن استفانی
 • آستین ماهون
 • فیث هیل
 • رشیدا جونز
 • جرمی پیون
 • دنی گلاور
 • فی داناوی
 • لورس لئون
 • استل

آیا همه سلبریتی ها قبل از شهرت یا در کودکی ارتودنسی انجام داده‌اند؟

خیر. بسیاری از افراد مشهور بعد از شروع کارشان یا پس از مشهور شدن، ارتودنسی انجام داده‌اند. داشتن لبخند و ظاهر زیبا یکی از ارزشمندترین دارایی‌های یک سلبریتی محسوب می‌شوند. افراد معروفی که پس از رسیدن به شهرت ارتودنسی انجام می‌دهند، ممکن است برای این که زیبایی لبخند و چهره‌شان به خطر نیفتد از ارتودنسی‌های نامرئی اینویزیلاین استفاده کنند.

گاه ممکن است شدت ناهنجاری‌های دندانی در این افراد به حدی زیاد باشد که نتوانند از این نوع ارتودنسی برای برطرف کردن ناهنجاری دندان‌های خود استفاده کنند؛ اما این مسئله آن‌ها را از انجام ارمنصرف نکرده و ممکن است از سایر روش‌ها مثل ارتودنسی لینگوال، سرامیکی یا حتی ارتودنسی‌های فلزی، استفاده کنند.