چه رابطه ای بین ارتودنسی و لاغری صورت وجود دارد؟ برای دانستن نکات ارتودنسی و لاغری صورت، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ارتودنسی و لاغری صورت

از درمان ارتودنسی دندان میتوان برای اصلاح ظاهر دندانهای بیماران اطفال و هم بزرگسالان استفاده کرد. بریس ها می توانند چندین مسئله دندانی از جمله ازدحام بیش از حد دندانها در دهان، عدم تطابق نامناسب دندان ها، فاصله و حتی مشکلات سو انسداد مانند اوربیت و آندربایت را اصلاح کنند.

با این وجود، اگرچه مشاهده اینکه بریس ها می توانند بر روی ظاهر دندان های شما تأثیر بگذارند واضح است، اما ممکن است متوجه نشوید که این امر تأثیر شدیدی در نوع نگاه صورت شما خواهد داشت. مشکلات ارتودنسی باعث می شود لب ها، گونه ها و حتی چانه شما ناهموار به نظر برسد. در این مقاله چند روش معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها، بریس ها می توانند صورت و فک شما را بهبود بخشیده و تحت تأثیر قرار دهند:

  • به بهبود چهره های نامتقارن کمک می کند

مشکلات شدید ازدحام و فاصله بین دندانها می تواند باعث شود چهره و صورت شما نامتقارن به نظر برسد. ممکن است یک طرف صورت شما بلندتر از طرف دیگر باشد یا اینکه ناهموار بودن لب ها را مشاهده کنید. در بسیاری از موارد، بریس ها می توانند به بهبود ظاهر شما کمک کنند و باعث می شوندکم و بیش برجسته به نظر برسند. بریس ها باعث بهبودی تقارن ظاهر کلی شما می شود و می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.

  • باعث تراز شدن فک شما می شود

هنگامی که دندان شما دچار اوربایت است، این مسئله در نحوه قرارگیری فک شما تأثیر می گذارد. برای بیمارانی که آندر بایت دارند، فک آنها به سمت خارج امتداد می یابد. زیرا دندان ها نامرتب هستند.

بریس ها می توانند نامرتب بودن دندان ها و فک را اصلاح کرده و فک را به وضعیت مطلوبی برگردانند. این امر نه تنها برای ظاهر صورت مفید است، بلکه می تواند در بهبود مشکلات مربوط به اوربایت و کمبود لبه ها نیز کمک کند.

اگر متوجه شدید که دندان های خود را بر روی هم  میسابید یا جویدن غذا به دلیل مشکل انسداد برای شما دشوار است، بریس ها می توانند ضمن بهبود هم راستا بودن فک، مشکل را برطرف کنند.

  • نیش طبیعی تری ایجاد می کند

در حالت ایده آل، دندان ها باید به طور یکنواخت پایین بیایند و روی هم قرار بگیرند. این اصطلاحاً به interbuspation معروف است و اصطلاحی است که در ارتودنسی به کار می رود و به سادگی به اصلاح موارد نامرتبی که در گزش بیمار تأثیر می گذارد.

کسانی که دارای نیش طبیعی هستند‌احساس بهتری دارند.

احتمال دارد که لبهای شما به طور یکنواخت بیرون زده یا نامتقارن به نظر برسد. علاوه بر این، احتباس سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

 

  • استخوان های گونه و فک های متمایزتری ایجاد می کند

برخی از شرایط ارتودنسی، به ویژه آندربایت و اوربایت، می تواند باعث مشکلاتی در فک و گونه شما شود. فاصله ناموزون دندان ها ممکن است باعث شود گونه های شما بیش از آنکه برجسته شوند، فرورفته باشند. حتی ممکن است متوجه شوید که لب های شما به دلیل نحوه قرارگیری دندان هایتان بسیار نازک یا برجسته به نظر می رسند.

بریس ها می توانند به بهبود شکل لبخند کمک کنند، که تأثیر مستقیم بر استخوان گونه و خط فک شما دارد. در نتیجه گونه های شما متمایز از سایر افراد به نظر می رسد و بریس ها می تواند ساختار صورت شما را بهبود بخشد و ظاهر جوان تری به شما بدهد. یک فک یکنواخت تر و راحت تر نیز می تواند در بهبود ظاهر صورت شما کمک کند.

  • در ایجاد یک ظاهر طبیعی کمک می کند

برخی از مشکلات ممکن است در نحوه بستن دهان تأثیر بگذارد. آندر بایت شدید و اوربایت می تواند باعث بهم خوردن شکل درست لب های شما شود. این امر نه تنها در هر لحظه بر روی صورت شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند به خشکی دهان و بوی بد دهان هم کمک کند.

بریس ها برای ریشه کن کردن مشکلات سو گرفتگی به شما کمک می کنند و همچنین به لمس یکنواخت لب های شما هم کمک می کند. صورت شما به دلیل اینکه درمان ارتودنسی انچام می دهید قرینه تر از قبل می شود و طبیعی تر به نظر می رسد.

همچنین می توانید لبخند تازه  و زیبایتان را نثار اطرافیانتان کنید.

 

حفظ درمان در هنگام ارتدونسی بسیار مهم است

درمان ارتودنسی برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات و عدم تطابق، ضروری است. بیشتر اوقات، بریس ها از شش ماه تا حدود سه سال تا زمانی که درمان بصورت کامل انجام نشود باید داخل دهان بمانند.

مهم است که بیماران حتی پس از پایان درمان با پوشیدن یک نگهدارنده شبانه بصورت هرشب نتایج درمانی خود را حفظ کنند. با حفظ نتایج درمانی، همیشه لبخندی خواهید داشت که می توانید از نشان دادن آن احساس غرور کنید و همچنین چهره شما جوان، متقارن و زیباشناختی به نظر می رسد.

کودکان، نوجوانان و همچنین بزرگسالان می توانند از بریس ها و همچنین سایر وسایل درمانی ارتودنسی استفاده کنند. درمان بدون توجه به سن موثر است، بنابراین هرگز برای تهیه بریس برای اصلاح ناهماهنگی و مشکلات سو انسداد دیر نیست.

در حقیقت، غیر معمول نیست که بزرگسالانی که در گذشته از بریس استفاده کرده اند،  نیاز به درمان مجدد داشته باشند، فقط به این دلیل که پس از برداشتن بریس ها، نتوانستند نتایج خود را حفظ کنند.

 

با اعتماد به نفس لبخند بزن

با بهبود لبخند خود، نه تنها احساس اطمینان بیشتری در مکالمه و خندیدن با افراد اطراف خواهید کرد، بلکه خواهید دید که صورت شما بر اثر استفاده از بریس ها بهتر شده است.

با ساختار صورت یکنواخت تر، خط فک صاف و استخوان گونه های مشخص و لب هایی که کقتی آن ها را می بندید روی هم قرار می گیرنو، متوجه خواهید شد که این درمان باعث بهبود ظاهر کلی شما و احساسی که نسبت به خود دارید می شود.

در هنگام ارتدونسی باید رژیم غذایی را در نظر بگیرید و از خوردن غذاهای سفت و یا چسبناک خودداری کنید.

امیدوارم که در این مقاله روابط بین ارتودنسی و لاغری صورت را به صورت کامل فرا گرفته باشید.

در صورتی که پرسشی دارید، آن را با ما درمیان بگذارید.

بیشار بخوانید: