هزینه ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی اما توصیه ما به شما این است که برای آشنایی بیشتر با نحوه محسابه ارتودنسی دندان با کمترین هزینه این مقاله را نیز به طور کامل مطالعه کنید.

ارتودنسی دندان با کمترین هزینه

چون معمولا کسانی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند دندان هایی کج، نامرتب و ناهماهنگ دارند، تجربه ثابت کرده این افراد بیشتر از افرادی که دندان های صاف و منظم دارند به پوسیدگی دندان، از بین رفتن دندان، عفونت لثه و … مبتلا می شوند. اگر در طولانی مدت قصد درمان این مشکلات را داشته باشید، خواهید دید که چندین برابر هزینه ای که شما اکنون برای ارتودنسی می پردازید را هزینه برطرف کردن این مشکلات خواهید کرد،  شما تنها یکبار با ارتودنسی از بروز این مشکلات پیشگیری خواهید کرد و در هزینه ها صرفه جویی می شود، پس ارتودنسی یک درمان گران نیست، بلکه صرف جویی در هزینه ها است.

ارتودنسی دندان با کمترین هزینه

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی یکی از مهمترین مسائل در هنگام درخواست ارتودنسی است؛ با توجه به افزایش قابل ملاحضه هزینه‌ ارتودنسی در این روزها، داشتن آگاهی از هزینه ارتودنسی برای فردی که می‌خواهد ارتودنسی دیمون، ارتودنسی فک بالا یا ارتودنسی فک بالا و پایین، ارتودنسی سرامیکی و… انجام دهد، به امری مهم بدل می‌شود.

حداقل هزینه ارتودنسی

پیش از آن که به حداقل هزینه ارتودنسی بپردازیم، بهتر است از عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی) آگاهی بیابیم؛ چرا که به عنوان مثال حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با حداقل هزینه ارتودنسی سرامیکی و حتی حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا و حداقل هزینه ارتودنسی فک پایین با هم متفاوت است.

مهم ترین عامل اثر گذار بر قیمت ارتودنسی

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی یا هزینه ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

هزینه تقریبی ارتودنسی

هزینه تقریبی ارتودنسی همان‌طور که برایتان شرح داده شد، به عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ از جمله عوامل اثرگذار بر هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توان به نوع ارتودنسی مدنظرتان، فرم فعلی دندان‌هایتان و … اشاره نمود.

بهترین روش محاسبه هزینه ارتودنسی چیست؟

اگر شما به دنبال جواب این سوال هستید بهتر است بدانید که گزینه های مختلفی بر قیمت ارتودنسی و هزینه قطعی آن تاثیر می گذارد، بهترین راه برای محاسبه هزینه ارتودنسی مشاوره حضوری است تا بعد از ارزیابی تخصصی، قیمت دقیق ارتودنسی برای شما محاسبه شود.

تعرفه ارتودنسی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

درمان ارتودنسی معمولا طولانی مدت است، از لحظه آغاز تا مدتی بعد از پایان این درمان، شما لاجرم باید هزینه هایی پرداخت کنید، از این بین برخی هزینه ها حتما باید پرداخت شود و جزء هزینه های اصلی هستند و برخی دیگر، هزینه های فرعی هستند که در طول درمان ممکن است نیاز باشد آن ها را نیز در نظر بگیرید. در ادامه به هزینه های اصلی و اضافی ارتودنسی خواهیم پرداخت.

هزینه های اصلی ارتودنسی دندان

به طور کلی این هزینه ها تحت تاثیر فاکتورهایی هستند که عبارت اند از:

  • کلینیک ارتودنسی و متخصص ارتودنسی که برای درمان خود انتخاب میکنید.
  • شهر و منطقه ای که در آن ساکن هستید.
  • نوع مشکلی که با دندان هایتان دارید.
  • شدت مشکل
  • نوع درمان ارتودنسی
  • ابزار، دستگاه ها و تجهیزاتی که برای درمان مشکل شما مورد استفاده قرار میگیرد.
  • هزینه های تعویض و تعمیر دستگاه های ارتودنسی
  • افزایش تعداد مراحل ارتودنسی دندان و طولانی تر شدن طول درمان

آیا هزینه ارتودنسی را می توان قسطی پرداخت کرد؟

برخی از متخصصان ارتودنسی هزینه ها را برایتان قسط بندی می کنند؛ اما اغلب آن ها وجه نقد دریافت میکنند.

ارتودنسی برای رفع چه ناهنجاری هایی است؟

ارتودنسی یکی از روش های نوین پزشکی در زمینه دندانپزشکی است و می تواند بسیاری از ناهنجاری ها و مشکلات دندانی افراد را درمان کند. از ارتودنسی برای رفع مشکل کجی دندان، فاصله داشتن بیش از حد دندان، چسبیدن بیش از حد دندان ها، روی هم سوار شدن دندان ها و مشکلاتی از این قبیل را را برطرف می کند، همچنین اذتودنسی نسبت به نوع جنس و مشکل فرد دارای هزینه های مختلفی است.

ارتودنسی دندان با کمترین هزینه

کدام روش ارتودنسی دارای کمترین هزینه است؟

در این مقاله سعی کرده ایم که روش‌های مختلف ارتودنسی را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید ارتودنسی دندان با کمترین هزینه را نسبت به بودجه خودتان برای درمان انتخاب کنید، البته این را هم باید گفت که فقط انتخاب شما نیست که برای انتخاب ارتودنسی مهم است،  بلکه متخصص با توجه به سن و نوع ناهنجاری بیمار تصمیم می گیرد که ارتودنسی شما از چه نوعی باشد.

ارتودنسی بی رنگ

ارتودنسی بی رنگ، یکی از روش های بسیار محبوب برای صاف کردن دندان تبدیل شده است. از طریق این نوع بریس شما می توانید به راحتی مشکل دندان هایتان را حل کنید، البته این را هم بدانید که این ارتودنسی بی رنگ و نامرئی است و از پلاستیک های با کیفیت بسیار بالا و شفاف ساخته شده و شما به هیچ عنوان در حین خندیدن یا صحبت کردن اعتماد به نفستان از بین نمی‌رود؛ به این دلیل که هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما در حال انجام درمان ارتودنسی هستید.

ارتودنسی دندان با کمترین هزینه با کیت های صاف

گزینه ارزان تری هم برای ارتودنسی کردن دندان های افراد وجود دارد که به آنها کیت های صاف کننده دندان گفته می‌شود. این کیت ها می تواند در خانه استفاده شود و برای اسکن دندان نیاز به مراجعه به پزشک ندارید، با سفارش دادن یک کیت صاف کننده دندان در منزل، تمام چیزهایی که شما نیاز دارید برایتان ارسال می شود.

کیت های خانگی

کیت های خانگی در کنار ارزان بودن معایبی هم دارند، که عبارت اند از:

  1. یکی از مهمترین معایب آنها این است که دیگر پزشک متخصص دندانپزشکی دندان های شما را معاینه نمی کند و نمی توانید مشاوره بگیرید و متوجه شدت ناهنجاری در دندانتان شوید.
  2. مورد بعدی این است که کیت های خانگی می توانند به درستی کار نکنند و ردیف کردن دندان ها به درستی انجام شود.

همچنین کیت های خانگی معمولا برای موارد نسبتا خفیف دندانی استفاده می شود و برای مشکلات شدید به هیچ عنوان کارساز نیستند.

بیشتر بخوانید :