هزینه بریس های ارتودنسی اغلب ممکن است زیاد یاشد. از آنجا که خانواده های کمی توانایی هزینه های بالا دندانپزشکی را دارند، باید به دنبال راه هایی برای دریافت ارتودنسی دندان رایگان یا تخفیف دار باشید. حتی اگر نتوانید گزینه های رایگان در منطقه خود پیدا کنید، همیشه می توانید با دریافت یک طرح تخفیف دندانپزشکی، بریس ها را مقرون به صرفه تر کنید.

 

ارتودنسی دندان رایگان

هزینه ارتودنسی مانند هر خدمت دندانپزشکی دیگری به فراخور مورد بیمار، سن، نوع و زمان درمان و مهارت، تبحر و تخصصی دندانپزشک ارتودنتیست، متفاوت خواهد بود. لذا مراجعه به مشاوره دندانپزشکی و انتخاب بهینه ترین نوع درمان و اجتناب از مراجعه به افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای، تا حد زیادی هزینه ارتودنسی را کاهش داده و مانع از هدر رفتن زمان و هزینه ارتودنسی شما خواهد شد.

 

مهم ترین علت به تعویق افتادن درمان ارتودنسی

بسیاری از بیمارانی که نیاز به ارتودنسی دارند، از گرفتن وقت مشاوره برای مراجعه به متخصص ارتودنسی ابراز نگرانی می کنند. بخشی از این نگرانی مربوط به عدم اگاهی از مسائل هزینه های ارتودنسی در درمان های ارتودنسی است.

 ارتودنسی دندان رایگان

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارتودنسی

این عوامل عبارت اند از:

 • نوع ناهنجاری
 • نحوه درمان
 • مدت درمان
 • سن بیمار
 • شدت ناهنجاری
 • نوع دستگاه به کار برده شده اعم از ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی ثابت
 • دستگاه خارج دهانی
 • دستگاه داخل دهانی

 

اهم عوامل اثرگذار بر هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان بدون دریافت مشاوره و ویزیت اولیه قابل ارائه نخواهد بود؛ از این رو هزینه درمان بر اساس نوع مشکل، بررسی نیاز به جراحی یا کشیدن دندان و همچنین وضعیت سلامت دهان و دندان هر بیمار متفاوت است. هر چقدر این ویزیت در دوران کودکی و همزمان با مسیر توسعه رشد دندانی صورت بگیرد طول درمان و هزینه ارتودنسی نیز کاهش می ‌یابد، هزینه ارتودنسی همچنین بر اساس میزان مشکل می ‌تواند متغیر باشد؛ به طوری که ممکن است دندان به کشیدگی دندان یا جراحی، پیش از نصب براکت ها یا سیم‌ ها در دهان نیاز داشته باشد و یا ممکن است به مدت چند ماه نیاز به استفاده از نگهدارنده وجود داشته باشد. از این رو بر اساس میزان تلاش صورت گرفته در طول دوره ارتودنسی دندان، هزینه متغیر خواهد بود.

 

برنامه های پرداخت بدون بهره مقرون به صرفه

لبخند شما برای همیشه متعلق به شما است و متخصص ارتودنسی در هر زمان که نیاز داشته باشید، بهترین مراقبت های ارتودنسی را برای شما آسان تر می کند. اگر بیمه ای داشته باشید که بخشی از درمان ارتودنسی شما را پوشش دهد، می توان فورا آن را مطالبه کرد. پرسنل کلینیک دندانپزشکی همیشه در دسترس هستند تا در زمینه مطالبات بیمه و مدارک به شما کمک کنند. باز پرداخت ماهانه اکثر بیماران بسیار مقرون به صرفه است، پس از واریز اولیه یا بازپرداخت بیمه، بسته به پیچیدگی درمان، زمان و سیستم براکت مورد استفاده، پرداخت ماهانه شما انجام می گیرد. این هزینه شامل نگهدارنده های شما پس از درمان است، چه نگهدارنده های متحرک واضح و چه نگهدارنده های زبانه ثابت.

 

چگونگی پرداخت هزینه

اگر شما یا فرزند تان به درمان ارتودنسی احتیاج دارید، به احتمال زیاد اولین چیزی که تعجب خواهید کرد این است که هزینه بریس بسیار گران است و چگونه می توانید هزینه آن را پرداخت کنید. بریس ها یک سرمایه گذاری در لبخند و سلامت کلی شما هستند و تیم های ارتودنسی نه تنها بهترین مراقبت را در طول درمان برای شما فراهم می کنند، بلکه به شما در کشف نحوه پرداخت هزینه بریس ها کمک می کنند تا بتوانید لبخندی را که همیشه آرزوی آن را داشتید، به به دست آورید.

 

تاثیر بیمه بر هزینه های دندان پزشکی

یک بیمه نامه مستقل که فقط برنامه مهاربند ها را تحت پوشش قرار دهد معمولا وجود ندارد و انجام نمی شود، دلیل این است که بیمه ارتودنسی با سایر پوشش های مراقبت از دندان همراه می‌شود و این ساختار به توزیع هزینه ها در بین مجموعه بیشتری از افراد بیمه شده کمک می‌کند که بیشتر آن ها در مدت زمان مشابه نیاز به پوشش ندارند. بیشتر برنامه های بیمه دندانپزشکی با پرداخت درصدی از هزینه، خدمات مراقبت از دندان را تحت پوشش می ‌دهند، برخی از بیمه ها هم با دندانپزشکی ها قرارداد می بندند تا بتوانند خدماتی که دندانپزشکی ارائه می کند را تحت پوشش بیمه خودشان قرار دهند.

 

آیا ارتودنسی جراحی نیاز دارد؟

معمولا می‌توان گفت که بدون ارتودنسی جراحی، امکان گسترش فک وجود ندارد؛ ولی باید بدانید که در سال های اخیر به لطف تکنیک ‌های ارتودنسی جایگزینی که در ارتودنسی استفاده می شود و برای افزایش مشخصات صورت و اصلاح اوربایت دیگر نیازی به جراحی ندارد و یا نیازی نیست که شما دندانتان را بکشید، با داشتن گزینه های جایگزین در ارتودنسی غرب تهران شما می توانید تا جایی که ممکن است دندان هایتان را بدون جراحی و کشیدن دندان به وسیله ارتودنسی درمان کنید.

 ارتودنسی دندان رایگان

کلینیک دندانپزشکی استاندارد

باید بدانید که حتی یک دندانپزشک برتر هم نمی‌تواند بدون استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات یک اثر هنری بر روی دندان شما ایجاد کند. در سال‌های اخیر بخش‌های خصوصی و دندانپزشکی دولتی در شرق تهران، سرمایه‌گذاری‌های زیادی در احداث و تجهیز کلینیک‌ها و بیمارستان‌هایشان انجام دادند. ارتودنسی شرق تهران دارای پزشکان متبحر و با تجربه است و همچنین دارای دستگاه‌های پیشرفته برای بررسی و حل مشکلات دندانی شما است؛ اگر شما در کشوری غیر از ایران زندگی می‌کنید، بدانید که اگر اتودنسی خود را در ایران انجام دهید، یک تیر و دو نشان زده‌اید. به این دلیل که ایران در کنار این که جاذبه‌ها و تمدن‌های مختلفی دارد و شما از دیدن آن‌ها می‌توانید لذت ببرید، همچنین دارای دندانپزشکان حرفه‌ای هم است که شما می‌توانید در حین انجام دادن درمان ارتودنسی خود، به گردشگری در ایران هم بپردازید.

 

ارتودنسی ها چه مشکلاتی را درمان می کنند؟

ارتودنسی دندان درمان اصلاحی را در موارد زیر انجام می دهد:

 1. دندان های شلوغ یا کج
 2. فضای ایجاد شده زیاد بین دندان ها
 3. دندان های جلویی فوقانی بیش از حد با دندان های پایینی همپوشانی دارند. اگر این مشکل به صورت عمودی باشد به آن مشکل اوربایت گفته می‌شود و اگر به صورت افقی باشد به آن مشکل اورجت گفته می شود.
 4. دندان های جلویی فوقانی که در پشت دندان های پایین قرار می گیرند.

همچنین سایر مشکلات عدم تطابق فکی که باعث گزیدگی ناهموار می‌شود، توسط ارتودنسی دندان می‌تواند بهبود پیدا کند.

 

 

بیشتر بخوانید :