اصلاح ناهماهنگی های دهان و فک نیازمند روش های ارتودنسی دندان است و اغلب این روش ها بسیار زمان بر و پرهزینه هستند. سوای از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه های اصلاح عدم تراز دندان ها و فک را افزایش می دهند. به خاطر همین موضوع هزینه ارتودنسی دندان معمولا زیاد است و شاید خیلی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح ناهماهنگی های دندانی خود نکنند، اما اگر شما دندان هایی ناصاف، شلوغ و نامرتب دارید بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی دندان حتما اقدام به درمان کنید. در این مقاله با هزینه ارتودنسی ثابت دندان و عوامل تاثیر گذار روی این هزینه ها آشنا خواهید شد.

 

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

وقتی دندانپزشک تشخیص می‌دهد که شما یا کودکتان به سیم‌کشی دندان نیاز دارید، اغلب این به منزله شروع چندین جلسه ویزیت دندانپزشکی و تقبل هزینه‌های مربوط به آن است. با در نظر گرفتن طول دوره درمان ارتودنسی که به طور متوسط حدود 20 ماه طول می‌کشد، طبیعی است که آگاهی از هزینه‌های سیم‌کشی دندان برای شما اهمیت زیادی پیدا کند.

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

معایب ارتودنسی دندان

سیم‌کشی دندان‌ها فقط یک راه برای زیباتر کردن طرح لبخند شما یا کودکتان نیست، بلکه در اغلب موارد این کار برای سلامتی دندان‌های شما یک ضرورت است ،کجی و نامرتبی و یا هر گونه ناهنجاری در رشد دندان‌ها اغلب باعث می‌شود که شما در مراقبت از دندان‌ها و حفظ بهداشت دهان و دندان با مشکل مواجه شوید. وقتی که مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به راحتی امکان‌پذیر نباشد، به مرور زمان موجب خراب شدن دندان‌ها خواهد شد. موقعیت نادرست دندان‌ها نیز باعث می‌شود که سایش و فرسودگی آنها تشدید شود و آسیب‌های زیادی به آنها برسد.

 

عوامل تاثیر گذار بر انجام ارتودنسی

هزینه ارتودنسی یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری درباره انجام درمان ارتودنسی بیماران است، لبخند ما یک جزء بسیار مهم از هویت ما را تشکیل می‌دهد؛ زیرا بر احساس ما در مورد خودمان و نیز نوع نگاه دیگران به ما تأثیر زیادی می‌گذارد.

 

جایی قیمت ارتودنسی را عنوان نمی کنند

احتمالا بارها و بارها در اینترنت عباراتی مانند قیمت یا هزینه خدمات دندانپزشکی مانند هزینه ایمپلنت دندان، هزینه لمینت دندان و … را جستجو کرده اید اما هیچگاه نتوانسته اید قیمت و حدود هزینه هیچکدام را پیدا کنید؛ زیرا اصولا هیچ جایی هزینه ها را درج نمیکنند. در خصوص ارتودنسی نیز قضیه به همین شکل است.

 

چرا هیچ جا قیمت ارتودنسی را درج نمی کنند

چرایی این موضوع را باید در عوامل تاثیر گذار بر روند درمان ها و پروسه های ارتودنسی جستجو کرد. مشکل هر شخص و شدت آن، منحصر به فرد است؛ اینطور نیست که همه افرادی که به یک کلینیک دندانپزشکی یا مطب یک متخصص ارتودنسی بروند با یک روش درمان شوند و یا تمام مراحل درمان مشابه هم باشد. برخی ها مشکلات جزئی دارند و برخی دیگر مشکلات بسیار شدید که حتی ممکن است نیازمند عمل جراحی فک باشند. بنابراین نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته برای اصلاح مشکل و همچنین مدت زمان درمان نیز متفاوت خواهد بود.

همه این ها باعث میشود قیمت ارتودنسی متغییر باشد و تنها با مراجعه حضوری به یک متخصص ارتودنسی و بعد از ارزیابی های حرفه ای قابل برآورد باشد.

 

قیمت ارتودنسی عامل تصمیم گیری در درمان ارتودنسی

اما یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند بر تصمیم شما در مورد انجام ارتودنسی برای صاف کردن دندان ها و یا صرف نظر کردن از آن تأثیر زیادی داشته باشد، هزینه‌ ارتودنسی است؛ هرچند ممکن است هزینه سیم کشی دندان و قیمت ارتودنسی در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسد، اما مطمئن باشید که در قبال فواید و مزایای زیاد آن بدون به همراه داشتن عوارض سیم کشی دندان، اصلا هزینه بالایی نیست؛ در واقع ارتودنسی دندان می‌تواند در درازمدت به صرفه‌جویی در هزینه‌های شما کمک زیادی کند.

 

متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی را کاهش می دهد

دامنه تغییرات هزینه ارتودنسی دندان‌ها به چندین عامل مختلف بستگی دارد که لازم است از همه آنها به خوبی اطلاع داشته باشید. پس اگر شما هم می‌خواهید دندان‌های سالم‌تر و زیباتری داشته باشید و برای این منظور قصد انجام ارتودنسی را دارید، حتما با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا با جزئیات این عمل و هزینه‌های آن به طور دقیق آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه‌ ارتودنسی دندان

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند بر هزینه ارتودنسی دندان تأثیر داشته باشند. بعضی از این عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی در کنترل خود شما هستند و بعضی دیگر به وضعیت دندان‌های شما بستگی دارد. شما به هر مرکزی که برای گرفتن قیمت ارتودنسی مراجعه کنید، احتمالا با ارقام و برآوردهای متفاوتی برای هزینه درمان یک عارضه مشخص مواجه خواهید شد.

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان کدامند؟

در بخش قبل خواندید که هیچ جا یک قیمت ثابت برای ارتودنسی عنوان نمی کنند؛ زیرا بسته به  عوامل  مختلفی هزینه ارتودنسی دندان متفاوت است. شما با دانستن این فاکتورهای تاثیر گذار می توانید محدوده ای از قیمت ها را در اختیار داشته باشید. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان عبارت اند از:

  • سن و سال بیمار
  • نوع مشکل
  • شدت مسکل
  • مدت زمان درمان
  • نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان
  • نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)
  • شخص متخصص ارتودنسی دندان
  • محدوده جغرافیایی شما
  • تغییرات و نوسانات ارزی (برای برخی از دستگاه های ارتودنسی خارجی و وارداتی)

 

بهتر است از چند متخصص هزینه ارتودنسی را بگیرید

  • گرفتن قیمت از چندین متخصص ارتودنسی هوشمندانه است. این چیزی است که ژان چاتزکی ، مدیرعامل شرکت رسانه های دیجیتال ، هنگامی که فرزندانش به بریس نیاز داشتند کشف کرد. او می گوید، متخصصان ارتودنسی مختلف روش های مختلف درمانی را در قیمت های مختلف توصیه می کنند. بسیاری از متخصصان ارتودنسی مشاوره رایگان ارائه می دهند که به این معنی است که گرفتن نظر دوم هزینه ای ندارد.

 

آیا بیمه هزینه ارتودنسی را پوشش می دهد؟

برخی از برنامه های بیمه دندانپزشکی درمان ارتودنسی را پوشش می دهند و ممکن است تا یک مقدار مشخص برای بریس ها پرداخت شود، اکثر خط مشی ها فقط بیماران 18 ساله یا کمتر را شامل می شوند و برنامه ها معمولا شامل حداکثر سالانه یا مادام العمر هستند که فقط بخشی از کل هزینه ها را پوشش می دهد، مهم است که شرایط برنامه خود را بررسی کنید تا بفهمید آیا یک دوره انتظار قبل از شروع مزایا وجود دارد و آیا ارتودنتیست شما یک ارائه دهنده تحت پوشش است.

 

 

بیشتر بخوانید :