اگر می خواهید با ارتودنسی بزرگسال بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ارتودنسی بزرگسال

تکنیک های مناسب مسواک زدن کلید حفظ لبخند سالم با بریس ها است. این وبلاگ را بخوانید تا بدانید که چگونه مسواک زدن بین دندانی می تواند سلامت دهان شما را بهبود بخشد. درمان ارتودنسی می تواند مسواک زدن دندان را برای بیمار دشوار کند.

مسواک نزدن می تواند منجر به تجمع پلاک در اطراف دندان ها، براکت ها و سیم ها شود. برای مقابله با این مسئله، متخصص ارتودنسی دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مسواک زدن صحیح برای جلوگیری از ایجاد حفره، بیماری لثه و لکه های دندانی به شما میگوید. علاوه بر استفاده از مسواک سنتی، وی ممکن است مسواک زدن بین دندانی را نیز توصیه کند

روش بسیار موثر دیگری برای حفظ لبخند سالم در هنگام داشتن بریس

برس بین دندانی (IDB) یک برس کوچک و مخصوص طراحی شده است که برای تمیز کردن بین دندان ها یا براکت هایی که مسواک سنتی نمی تواند به آنها برسد استفاده می شود. کسانی که بریس ارتودنسی ندارند از مسواک بین دندانی برای تمیز کردن دندان استفاده می کنند، اما بیماران ارتودنسی نیز از آنها برای تمیز کردن اطراف و بین براکت ها و سیم های دندان استفاده می کنند.

برای یادگیری نحوه استفاده صحیح از برس بین دندانی و اینکه مسواک زدن بین دندانی برای افراد دارای بریس چگونه مفید است، این وبلاگ را بخوانید.

نحوه استفاده از برس بین دندانی

قبل از خرید برس بین دندانی IDB ، حتماً از ارتودنتیست خود بپرسید که کدام اندازه برای مسواک زدن دندان شما مناسب است. برس های بین دندانی در اندازه های مختلف ارائه می شوند. آنها دارای رنگ های مختلفی هستند. بیماران ارتودنسی پس از مسواک زدن با مسواک سنتی باید یک بار در روز از مسواک بین دندانی استفاده کنند.

برای استفاده صحیح از برس بین دندانی، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 1. دستگاه را در دو طرف براکت به بالا و پایین حرکت دهید.
 2. هنگام حرکت از یک دندان به دندان دیگر ، برس را از امتداد سیم ارتودنسی عبور داده و به حرکت بالا و پایین آن ادامه دهید.
 3. بعد از هر بار استفاده بشویید.
 4. وقتی قلم موبرس بین دندانی فرسوده به نظر می رسد، آن را تعویض کنید.

مزایای مسواک زدن بین دندانی

ارتودنسی بزرگسال

جدا از کمک به بیماران در حفظ سلامت دهان و دندان ، یک برس بین دندانی فواید زیادی به ویژه در مقایسه با نخ دندان دارد. از مزایای مسواک زدن بین دندانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده آسان از آن
 • انطباق پذیری بیمار با آن
 • انگیزه پیدا کردن برای مسواک زدن با برس بین دندانی
 • کاهش التهاب
 • استفاده ایمن

بسیاری از اوقات، متخصصان ارتودنسی به بیماران آموزش می دهند که چگونه از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها و براکت های خود استفاده کنند. این می تواند یک فرایند پیچیده باشد که بسیاری از بیماران هنگام ترک مطب متخصص ارتودنسی، فکر دیگری نمی کنند.

برس بین دندانی همه دارای مزایای یکسان را در کنار ساده استفاده کردن از آنها ارائه می دهند. بیمارانی که چاق هستند، از این وسیله استقبال بیشتری می کنند زیرا در برس های دسته ای خمیده و بلند وجود دارد و در هر جایی میتوان از آن استفاده کرد.

روش های بیشتری برای سالم نگه داشتن دهان خود

بریس ها دارای مزایای بسیاری هستند! با این حال ، بریس ها نیز نیاز به مراقبت مناسب دارند. برای اطمینان از داشتن بهترین تجربه ارتودنسی، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 • از غذاهای جویدنی، ترد، چسبناک و سفت در هنگام داشتن ارتودنسی بپرهیزید.
 • از غذاهایی که نیاز به گاز گرفتن دارند خودداری کنید.
 • از غذاهای نرم مانند لبنیات، نان، غلات، غذاهای دریایی، سبزیجات پخته شده و میوه ها استفاده کنید.
 • وقتی دهانتان حساس و زخم است با آب نمک بشویید.
 • نحوه سفت کردن سیمهای شل را بیاموزید.
 • برای رفع تحریک از موم استفاده کنید.
 • محافظ دهان بپوشید.

اگر این نکات و سایر دستورالعمل های خاص ارتودنسی خود را دنبال کنید ، مطمئناً تجربه ارتودنسی فوق العاده ای خواهید داشت. همراه با داشتن لبخندی زیبا در پایان درمان نیز خواهید داشت!

بریس های کودکان ، ارتودنسی کودکان

ارتودنسی بزرگسال

ارتودنسی دو فازی می تواند برای کودکان با مشکلات ارتودنسی بسیار عالی و موثمر ثمر باشد. در این وبلاگ در مورد مزایای بریس کودکان بیشتر بدانید.

هدف از ارتودنسی فاز اول کمک به رشد صحیح فک کودک است. ارتودنسی فاز دوم بر ایجاد لبخندی زیبا و کاملاً کاربردی متمرکز است. این مرحله از درمان معمولاً با بریس مشخص می شود زیرا دندانهای بزرگسال کودک تقریباً کاملاً رشد کرده اند.

ارتودنسی فاز دوم بسیار ساده تر است هنگامی که بیمار قبلاً تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته است تا هرگونه مشکل استخوان فک را اصلاح کند. با این حال ارتودنسی فاز اول اولین تجربه ای است که یک نوجوان با یک متخصص ارتودنسی تجربه می کند.

فواید درمان ارتودنسی برای بزرگسالان

رایج ترین زمان برای شروع ارتودنسی در نوجوانان و کودکان فاز دوم است. هنگامی که درمان به اندازه کافی زود شروع می شود، احتمالاً بیمار تا زمان شروع دبیرستان یا قبل از سال دوم دبیرستان بریس ها رو از دهان خود بیرون میآورد. تکمیل فاز یک و دو درمان ارتودنسی تا این زمان فواید زیادی برای نوجوانان دارد، از جمله:

 بهبود سلامت دهان و دندان

ارتودنسی بزرگسال

اگر کودک شما دندان های کج، شلوغ یا جمع شده ای داشته باشد، بریس ها میتوانن باعث بهبود ظاهر دندان او و صاف کردن دندانها آنها شوند . بریس می تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات بهداشت دهان و دندان مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه را کمتر کند.

استفاده بموقع از برس بین دندانی  باعث تمیز کردن دندانها به طور صحیح و موثر میشود. این بدان معناست که استفاده بموقع از برس بین دندانی در هنگام داشتن بریس غذا و باکتری به راحتی در بین دندان ها گیر کرده و مینای دندان و  یا بافت های نرم اطراف دندان را که معمولاً منجر به حفره و بیماری لثه می شوند، از بین می برد.

وقتی دندان ها کاملاً تراز شوند ، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان راحت تر و بسیار موثرتر می شود، بنابراین بیمار می تواند با استفاده بموقع از برس بین دندانی از مشکلات جدی بهداشت دهان و دندان جلوگیری کند.