براکت ها رنگ های زیادی برای انتخاب دارند. اکثر افرادی که ارتودنسی می کنند ، ممکن است ماه ها یا حتی چند سال، بریس ها را با خود داشته باشند. حال برای اینکه این بریس ها برای افراد قابل تحمل تر باشد، استفاده از رنگ های متنوع در آنها مخصوصا در کودکان و نوجوانان است. بریس ها رنگ های زیادی دارند که می توانید به سلیقه خود و متناسب با دندان ها و رنگ چشمان خود و …یکی از این رنگ ها را  انتخاب کنید. ارتودنسی بنفش نیز یکی از این رنگ هاست.

چه رنگ هایی برای بریس بهتر است و از کدام یک باید پرهیز کرد؟

پر طرفدار ترین رنگ های ارتودنسی بنفش، سایه های صورتی، قرمز، نارنجی، سبز، آبی و زرد است. متخصص ارتودنسی می تواند به شما کمک کند تا رنگ های مناسب را انتخاب کنید. در این جا چند پیشنهاد برای انتخاب بریس های رنگی ارائه شده است.

ارتودنسی بنفش

 • رنگ مورد علاقه

اگر رنگ مورد علاقه شما بنفش است، ارتودنسی بنفش را انتخاب کنید. همچنین رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید یا مانند رنگین کمان بیش از یک رنگ انتخاب نمایید!

 • لباس خود را مطابقت دهید

نگاهی بیندازید که چه رنگ هایی در کمد لباس شما بیشتر دیده می شود و سپس یک رنگ بریس را انتخاب کنید که به بهترین وجه سبک شما را تکمیل کند! برای استفاده ایمن از آن می توانید رنگ خنثی داشته باشید که با دندان های شما مطابقت داشته باشد و بتوانید با هر لباس یا موقعیت مناسب باشد. همچنین، رنگ بریس های شما می تواند در هر موقعیت خاص مانند عروسی و فارغ التحصیلی، ظاهر شیک و متفاوتی داشته باشد.

 • تیم ورزشی مورد علاقه شما

رنگ تیم مورد علاقه خود را با بریس های خود به نمایش بگذارید!

 • رنگ هایی که مکمل چشمان شما هستند

نوار های سبز رنگ روی بریس به بهترین وجه مکمل چشم های قهوه ای هستند. آبی، صورتی و یاس بنفش نیز چشم آبی را تکمیل می کنند. در حالی که بنفش، قرمز، سبز و نارنجی چشم های سبز را تشدید می کند.

بهتر است در مورد رنگ مناسب برای بریس خود از دندانپزشک نیز سوال کنید و نظر او را جویا شوید و بپرسید که بریس های شفاف برای شما مناسب است یا خیر.

 • رنگ بندی بند و رنگ پوست ما

شما می توانید رنگ بریس هایی، متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید. اگر پوستی تیره یا زیتونی دارید، رنگ های جواهری روشن مانند طلایی، فیروزه ای، بنفش یا سرمه ای را انتخاب کنید. اگر پوستی روشن دارید، رنگ های سرد بهتر به نظر می رسند؛ بنابراین رنگ های نقره ای، آبی آسمانی، صورتی روشن یا یاسی را امتحان کنید. انتخاب رنگ، بر اساس رنگ پوست باعث می شود که بریس های شما همیشه خوب به نظر برسند. از انتخاب یک ترکیب رنگارنگ نترسید!

ترکیب رنگی بریس عالی

نکته مهم در مورد مدت نصب بریس این است که می توانید هر یک از ترکیبات رنگ زیر را امتحان کنید!

آبی و زرد: روشن و شاد.

نئون سبز و صورتی: همیشه انتخاب خوبی است.

صورتی و بنفش: می تواند ملایم یا خیره کننده کنید.

آبی آسمانی: کنتراست به سفید شدن ظاهر دندان کمک می کند.

نارنجی و آبی: این ترکیب رنگی عالی به نظر می رسد.

سیاه و قرمز: کمد لباس خود را بررسی کنید، بسیاری از نوجوانان به طور مداوم از این رنگ ها استفاده می کنند.

اکثر افرادی که تحت درمان ارتودنسی هستند، تمایل ندارند از بریس های رنگارنگ استفاده کنند. گرچه بیمارانی هستند که عاشق استفاده از بریس های رنگارنگ هستند. اگر دندان های خود را با بریس صاف می کنید، چرا آن ها را با مقداری رنگ کمی بهتر نکنید؟

ارتودنسی بنفش

 

متخصص ارتودنسی شما ممکن است الاستیک های رنگی مختلفی ارائه دهد که می تواند در اطراف هر براکت چسبانده شود. آن ها برای ثابت نگه داشتن سیم قوس استفاده می شوند و تقریباً هر چهار تا شش هفته تغییر می کنند؛ بنابراین یک بیمار می تواند با هر ویزیت درمان ارتودنسی، ظاهر جدیدی ایجاد کند.

نکاتی برای انتخاب رنگ ها

رنگ های رایجی که بیماران برای بریس های خود انتخاب می کنند، شامل سایه های آبی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز، صورتی و بنفش است. طلایی، آبی تیره، نارنجی، سبز یا بنفش می توانند رنگ پوست تیره را تکمیل کنند.

 • بریس هایی که رنگ پوست را روشن تر نشان می دهند

آبی روشن، بنفش تیره و سایه های تیره قرمز یا صورتی می تواند رنگ پوست روشن تر را تعریف کند.

 • بریس هایی که رنگ پوست را تیره تر نشان می دهند

رنگ های تیره باعث سفیدتر نشان دادن دندان های شما می شوند. رنگ های روشن تر می توانند به دندان های شما حالت زرد بدهند.

 کدام رنگ ها چشم های شما را تحسین می کنند؟

چه رنگ هایی با لباسی که معمولاً می پوشید هماهنگ است؟

می توانید رنگ ها را برای تیم ورزشی یا سازمان ها یا محل کار خود و مدرسه ترکیب کنید.

ارتودنتیست ها می گویند که برخی از بیماران دوست دارند برای برخی از تعطیلات، رنگی خاصی انتخاب کنند. برخی از رنگ ها هستند که ممکن است بخواهید از آن ها اجتناب کنید. ارتونسی سفید می تواند دندان های شما را زرد نشان دهد.

رنگ ها به چه معنا می باشند؟

هر کدام از رنگ ها حاوی معانی خاصی هستند و شما می توانید از رنگ بریس های متناسب با سبک و اعتقاد خود استفاده کنید. برای انتخاب بریس، رنگ و معانی آن را در نظر بگیرید:

 • رنگ قرمز

نماد انرژی، قدرت و عزم است. رنگی با دید زیاد است؛ اما می توانید از سایه روشن یا تیره تر برای کاهش این اثر استفاده کنید.

 • رنگ آبی

اغلب با عمق، ثبات و همچنین آرامش همراه است. این یک رنگ مردانه است که در صورت ترکیب با رنگ های گرم تر مانند قرمز یا نارنجی، می تواند طرح های زنده ایجاد کند.

 • بنفش با سلطنت

با ثروت، تجمل و قدرت همراه است. همچنین می تواند نمادی از خرد، خلاقیت یا رمز و راز باشد. پس می توانید به راحتی ارتودنسی بنفش را انتخاب کنید.

 • رنگ سبز

نشان دهنده طراوت، رشد و هماهنگی است. می تواند با پول یا صلح همراه باشد.

 • نارنجی

نماد شادی و خوشبختی است. نارنجی بسیار قابل مشاهده است و می توان از آن برای ایجاد ترکیبات رنگی هیجان انگیز استفاده کرد.

 • رنگ زرد

نشانگر عزت، وفاداری و نشاط است. همچنین نماد عقل و انرژی است. درست مثل قرمز و نارنجی، این یک رنگ کاملاً مشهود است.

بیشتر بخوانید :